TOPlist
Inzerce

Kamion rozpáral návěs nákladního vozu, který byl odstavený na D1 pro poruchu

Na 100. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu byl v odstaveném pruhu odstaven pro poruchu nákladní vůz s návěsem. V návěsu se nacházel kůň a byl v něm převážen také ručně vyráběný koňský povoz.

Řidič kamionu, přijíždějící směrem od Brna, odstavené vozidlo pravděpodobně přehlédl a naboural do levé části návěsu. Svým kamionem návěs doslova rozpáral. Poškozeny byly oba nákladní vozy a uvnitř porouchané soupravy také výše zmíněný koňský povoz.

Původně porouchaná souprava skončila napříč dálnicí, kdy do ní ještě narazilo osobní vozidlo. Po celé dálnici zůstaly rozesety části poškozených návěsů.

Na místo vyjely hlídky DO PČR Velký Beranov. Dálnice byla ve směru na Prahu na více než hodinu uzavřena. V koloně uvízli mimo jiné také policisté z SPJ Praha, kteří se s několika vozy vraceli z brněnské demonstrace.

O uvolnění dálnice se postaral vyprošťovací speciál odtahové služby, který musel odtáhnout jeden z nákladních vozů.

Policisté poté zprůjezdnili levý jízdní pruh, aby dali do pohybu vzniklou kolonu. Na nejbližším sjezdu ve směru od Brna byla dálnice uzavřena a veškerá doprava odkláněna.

Poté, co byl kůň z poškozeného vozu přeložen do náhradního náklaďáku, byla uklizena dálnice. Policisté poté mohli D1 opět zprovoznit.

Inzerce