TOPlist
Inzerce

Kamion na D1 prorazil svodidla a v protisměru se převrátil na osobní auto, ve kterém cestovalo 5 dětí

Na 45. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu havaroval v úterý večer kamion převážející pneumatiky.

Kamion nejprve prorazil středová svodidla a poté se v protisměru převrátil na osobní auto, ve kterém cestovaly dvě dospělé osoby a 5 dětí. Z kamionu se navíc po nehodě vysypal náklad převážených pneumatik a z nádrží začala unikat nafta.

Na místo okamžitě vyrazily jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Vlašim, Benešov a Zruč nad Sázavou. Povolány byly posádky záchranné služby a vrtulník LZS Kryštof 01 z Prahy. K nehodě vyrazili samozřejmě také policisté z dálničního oddělení.

Dálnice ve směru na Brno musela být na několik hodin zcela uzavřena. Ve směru na Prahu byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh.

Jak záchranáři zjistili po svém příjezdu na místo, vyvázli všichni účastníci nehody bez zranění. Protože ale došlo k velkému úniku nafty z kamionu (nehoda se stala na mostě přes řeku), musely na místo vyjet další posilové jednotky hasičů, a to ze stanic Říčany a Kutná Hora. Povolána byla také posilová jednotka pražských chemiků ze stanice Strašnice.

Specializovaná firma přeložila náklad pneumatik na jiný nákladní vůz. Hasiči zlikvidovali uniklou naftu. Na místo byl také přivolán zástupce z odboru životního prostředí.

Ve směru na Brno byla dálnice uzavřena až do ranních hodin.

Inzerce