TOPlist

K výbuchu v Břeclavi-Poštorné došlo při manipulaci s výbušninou

Ve středu  před druhou hodinou odpoledne přijala policie na Břeclavsku oznámení, že v rodinném domku v Břeclavi-Poštorné došlo k výbuchu. Na místo okamžitě vyjely hlídky, aby situaci prověřily. Jak se ukázalo 39letý muž neodborně manipuloval s municí, která explodovala. Zatím nelze blíže určit, o jaký druh se jednalo. Muž byl po výbuchu těžce zraněn a musel být letecky transportován do brněnské nemocnice. Ke zranění jiných osob naštěstí nedošlo.

Nebylo třeba evakuovat občany

Během prováděného opatření jsme uzavřeli část ulice, ale nebylo potřeba evakuovat občany. Na místo jsme přivolali také pracovníky na kontrolu přípojek plynu a elektriky, kteří provedli šetření po své linii. Samozřejmě, že po celou dobu prvotního šetření zasahovali také hasiči.

Nedovolené ozbrojování

Policisté práci na místě ukončili až v nočních hodinách. Na základě domovní prohlídky provedli ohledání celého domu, aby zcela vyloučili, že se zde nenachází již žádná další munice. Ve spolupráci s pyrotechniky byla munice nalezena pouze v garáži. Jednalo se o různé náboje a střely ráže 7,62 mm. Podle prvotního zjištění muž špatně manipuloval pravděpodobně s protiletadlovou střelou ráže 20 mm, což ovšem s jistotou potvrdí až provedená expertíza.

K případu zbývá dodat, že devětatřicetiletý muž je podezřelý z trestného činu nedovoleného ozbrojování a komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil úkony trestního řízení. por. Kamila Haraštová, 10. března 2016

por. Mgr. Kamila Haraštová

Ilustrační foto

Inzerce