TOPlist

Jižní spojku u Zahradního města uzavřela nehoda dvou kamionů

Krátce před 10. hodinou dopoledne byla v úterý na tísňovou linku ohlášena dopravní nehoda tří kamionů na Jižní spojce v Praze, u sjezdu na Zahradní město, ve směru na Černý Most.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka HZS Praha ze stanice Strašnice, řídící důstojník HZS Praha ze stanice Centrála, posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01 a k místu samozřejmě vyrazily také hlídky PČR (včetně hlídky OŘD v Passatu).

Po příjezdu na místo záchranné složky zjistili, že kamion narazil zezadu do kamionu jedoucího před ním. Zraněného řidiče si do své péče převzala posádka ZZS. Kvůli přistání vrtulníku LZS byla Jižní spojka ve směru na Černý Most uzavřena. Prakticky okamžitě se začaly tvořit kolony, které na Jižní spojce dosahovaly až k úrovni sjezdu na Krč. Kolony se vytvořily také na Spořilovské ulici a na příjezdu po D1 do Prahy.

Záchranáři transportovali pozemní posádkou zraněného řidiče do nemocnice. Vrtulník nakonec nemusel být využit a na svou základnu se vracel prázdný. Policisté následně zprůjezdnili levý jízdní pruh, kdy se kolony začaly pomalu rozjíždět.

Příčiny a okolnosti nehody jsou v šetření.

Inzerce