TOPlist

Jihomoravští lovci lebek dopadli dva muže ukrývající se před spravedlností

Kriminalistům z 1. oddělení obecné kriminality, kteří se mimo jiné zabývají cíleným pátráním po osobách, se v minulých dnech podařilo zadržet hned dva muže, kteří se vyhýbali nástupu do vězení. Prvním z nich byl padesátiletý muž z Blanenska, na kterého vydala soudkyně krajského soudu v Brně příkaz k dodání do výkonu trestu.

Ke skrývání měl pádný důvod – odsouzen byl k trestu odnětí svobody na sedm let do věznice s ostrahou a k peněžitému trestu jeden milion korun za více než dvaadvacetimilionové podvody, kterých se dopouštěl nejen v České republice, ale i v zahraničí. Kriminalisté jej zadrželi na brněnském hlavním nádraží, když do jihomoravské metropole přicestoval vlakem.

Druhým zadrženým byl pětatřicetiletý muž s trvalým pobytem v Brně, který se od letošního jara ukrýval mimo jiné v lesích a vyhýbal se nástupu svého šestiletého trestu, rovněž za podvody. Policisté stopu po muži sledovali několik týdnů, než jej dopadli. Nalézt místo, kde se muž ukrýval, byl přitom skutečný oříšek. Kriminalisté se nejprve museli vyznat ve vztahovém propletenci, muž totiž vedl již několik let vztah se dvěma ženami současně, přičemž s jednou z nich dokonce vychovával dítě.

Svým ukrýváním před spravedlností zřejmě muž chtěl zhodnotit svoje zkušenosti s vedením dvojího života. Hledaný byl navíc držitelem několika střelných zbraní, včetně dlouhých zbraní a samopalu. Místo k jeho zadržení policisté proto vybrali takticky tak, aby minimalizovali možná rizika pro nezúčastněné osoby. Nakonec byl zadržen v minulých dnech zcela překvapený při odpolední schůzce s jednou ze svých přítelkyň v lese nedaleko obce Ochoz u Brna.

[tiskovka]mjr. Petra Vedrová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce