TOPlist

Jihočeští policisté se zapojí do cvičení SIMEX 2016


Cvičení SIMEX 2016 prověří postup při simulované havárii plynovodu. Zúčastní se jej E.ON, složky IZS a krizové štáby kraje i dotčených obcí

Prověřit postup a řešení situace při simulované havárii plynovodu a následném přerušení dodávek plynu pro odběratele ve vybrané lokalitě na jihu Čech. To je hlavní cíl cvičení SIMEX 2016, které se v budově krajského úřadu a částečně i v terénu uskuteční ve dnech 24. a 25. května 2016. Součinnost si během něj mimo jiné prověří zástupci distributora plynu ze společnosti E.ON, složek integrovaného záchranného systému i krizové štáby kraje a dotčených obcí s rozšířenou působností. Lokalita, kde havárie nastane, nebude dopředu známa.

Nebude omezen chod běžného života

Součástí simulace budou i nepříznivé meteorologické podmínky. Cvičení je situováno do zimního období za vydatných sněhových srážek a silných mrazů. Podobně jako při cvičení Zóna 2015, kdy byl simulován únik radioaktivních látek z temelínské elektrárny, bude o průběhu cvičení SIMEX 2016 průběžně informovat média tisková skupina složená z mluvčích společnosti E.ON, Jihočeského kraje a složek integrovaného záchranného systému. Simulované situace nijak neomezí chod běžného života v regionu ani dodávky plynu odběratelům.

Radek Šíma

Jiří Matzner

Inzerce