TOPlist

Jihlavští kriminalisté objasnili krádež pohonných hmot

Jihlavským kriminalistům se podařilo objasnit krádeže pohonných hmot, ke kterým došlo na konci ledna. V noci ze soboty 30. ledna na neděli odcizil pachatel pohonné hmoty z vozidel zaparkovaných v Třešti, Telči a Hodicích. Od majitelů vozidel přijímali policisté postupně oznámení o krádeži a případy začali prověřovat. Místa činu ohledali a zadokumentovali, dále zajistili stopy a provedli v lokalitách šetření. Policisté na začátku pracovali jak s verzí, že každé z krádeží se dopustil jiný pachatel, tak s tím, že odcizení pohonných hmot může mít na svědomí stejný člověk.

Dva sedmadvacetiletí muži

Policisté prováděli šetření, shromažďovali a vyhodnocovali všechny důležité poznatky a informace. Vyhodnotili také zajištěné stopy. Postupně se jim podařilo zjistit, že se krádeží dopustili dva sedmadvacetiletí muži z Jihlavska. Jeden z nich odcizil pohonné hmoty ve všech třech případech, druhý s ním byl při jedné z krádeží. Oba muže důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu kriminalisté zadrželi a umístili je do policejních cel.

Zahájeno stíhání

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou mužů. Jeden z nich byl obviněn z přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství a přečinu poškození cizí věci. Druhý muž je obviněn z přečinu krádeže spáchané ve formě spolupachatelství. Po provedení nezbytných procesních úkonů byli obvinění muži ze zadržení propuštěni.

Vloupal se do vozidel

Sedmadvacetiletý muž je obviněn z toho, že se v noci ze soboty 30. ledna na neděli vloupal na třech různých místech do zaparkovaných vozidel. V Třešti na ulici Jiráskova vypáčil krytku palivové nádrže automobilu VW Golf, ze kterého odčerpal naftu. Dalším cílem se během noci stalo pro muže nákladní vozidlo zaparkované v Telči na ulici Beringerova.

Do nádrže auta vyvrtal otvor

Do nádrže automobilu Hyundai vyvrtal otvor, kterým pohonné hmoty vypustil, a odcizil. Třetí vozidlo si muž vyhlédl, tentokrát již se svým stejně starým komplicem, v obci Hodice. Automobil Ford Mondeo stál zaparkovaný u zemědělského družstva. Více než padesát litrů nafty muži odcizili poté, co do nádrže vyvrtali několik otvorů.

Majitelům vozidel vznikla škoda necelých deset tisíc korun. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněným mužům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

Inzerce