TOPlist

Tragická dopravní nehoda se stala včera v Třinci. Zemřeli při ní 4 lidé

Včera krátce před 4. hodinou došlo k tragické dopravní nehodě v Moravskoslezském kraji. Bilance nehody je tragická, čtyři lidé utrpěli smrtelná poranění, dva byli zraněni.

Okolnosti letošní nejtragičtější nehody v kraji prověřují frýdeckomístečtí policisté. Došlo k ní na silnici I/11 v katastru Třince (část Nebory). Zde se střetla nákladní souprava tahače s návěsem a vozidlo zn. Mercedes Sprinter. Po nárazu se dodávka převrátila na střechu a byla odmrštěna mimo vozovku. Stejně tak mimo komunikaci byl odhozen kamion. Došlo k výrazné deformaci vozidla, což komplikovalo vyprošťování osob.

Sedmatřicetiletý muž, který tahač řídil byl při nehodě zraněn a z místa transportován do nemocnice. V průběhu prověřování kriminalisté zjistili totožnost zesnulých osob, čtyř cizinců ve věku od 19 do 47 let. Těžké poranění utrpěl také dvaadvacetiletý cizinec, z místa nehody byl transportován letecky do nemocnice.
Policisté nyní zjišťují příčinu střetu obou vozidel. Bylo provedeno ohledání místa události i ohledání těl, zajištění stop, topografická i fotografická dokumentace.
Komunikace byla po nehodě neprůjezdná víc jak deset hodin, provoz byl odkláněn náhradními trasami. K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Jde o jednu z nejtragičtějších dopravních nehod v Moravskoslezském regionu za uplynulá léta. Letos v tomto kraji zemřelo v souvislosti s dopravními nehodami 48 osob.

Inzerce