TOPlist

Jak to bylo doopravdy s vozíčkářem v Českých Budějovicích

Na internetu se objevil videozáznam, na kterém policisté pacifikují vozíčkáře. Vzhledem k tomu, že záznam nezachycuje celou událost, ale až její konec, tedy samotný zákrok, udělali si lidé obrázek pouze z tohoto krátkého videa.

Co však lidé nevidí, je podstata samotného zákroku. Předem podotýkáme, že policisté mají celý incident natočený na kamerách, vzhledem k tomu, že momentálně slouží video pro účely vyšetřování, nelze ho uveřejnit. Toto bude možné až po skončení vyšetřování.

Policisté vozíčkáře vyzvali, aby opustil prostor, stejně, jako všichni ostatní. Policisté dokonce muži chtěli pomoct, aby odjel bez problémů. Vozíčkáři v tu chvíli něco upadlo, jeden z policistů se sehnul k zemi, aby muži věc podal a pomohl mu tak. V tu chvíli však vozíčkář nohou kopl tohoto policistu do oblasti obličeje. A takové video nikdo z demonstrujících neuveřejnil, proč také, nehodí se jim to „do krámu“.

Až po tomto incidentu zakročili policisté rázněji! Policisté nezasahují bezdůvodně, veškeré chování zadržených lidí je pečlivě dokumentováno, a až poté jsou tito lidé zatýkáni, či předváděni k podání vysvětlení na obvodní oddělení.

Tento vozíčkář je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, proto video zachycuje takovýto zákrok. Policisté se tím opravdu nebaví, ale logicky, kdo by se nechal kopnout do obličeje, byť mužem s tělesným postižením?

Lidé si musí zapamatovat jednu věc. Na policistu se prostě nesahá a každý občan této republiky je povinen uposlechnout zákonných výzev příslušníků PČR. Nepopíráme, že je zde problém, který nechce nikdo řešit. Ale rvačky s policií nejsou řešením.

Inzerce