TOPlist

Jablonec: pachatelé zadrženi kousek od pokusu vloupat se do auta

V neděli dvě minuty po půlnoci přijali policisté na lince 158 oznámení o dvou mužích, kteří se vloupávali do vozidla Škoda Felicia červené barvy zaparkovaného v ulici Polní v Jablonci nad Nisou a z místa činu utíkají směrem k plynárně ke kolejím. Operační důstojník ihned na místo vyslal několik hlídek včetně psovoda se služebním psem. Důkladně provedeným šetřením se policejní hlídce z Obvodního oddělení Jablonec nad Nisou společně se psovodem podařilo na zastávce tramvaje „Brandl“ v ulici Liberecká najít dva muže odpovídající popisu získaného od svědků.

Vyrušila je paní

V těchto osobách ztotožnili mladé muže ve věku 19 a 23 let, oba z Jablonce nad Nisou a viditelně pod vlivem alkoholu.  Provedenými dechovými zkouškami u mladšího z nich policisté naměřili hodnotu alkoholu 1,51 promile a u staršího 0,80 promile. Oba muži se k činu doznali. Krátce před půlnoci nejprve u výše uvedeného zaparkovaného vozidla jízdním kolem ESKA Trekking rozbili skleněnou výplň zadních pátých dveří a vzniklým otvorem se starší z nich snažil dostat dovnitř auta. Ovšem v okamžiku, kdy byl půlkou těla ve voze, je vyrušila paní, která vše následně policistům oznámila. Oba pachatelé z místa utekli, aniž by z vozidla cokoliv odcizili. Jeho majiteli však stihli způsobit škodu ve výši 2.200,- Kč.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, který celý případ šetří, oběma mužům  ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání pokusu k trestnému činu krádeže, jehož se dopustili ve spolupachatelství. Nyní oběma podezřelým za spáchání uvedeného skutku hrozí tresty odnětí svobody v délce trvání až na dva roky.

nprap. Dagmar Sochorová

Ilustrační foto

Inzerce