TOPlist

Islámský stát zařadil na svém nejnovějším videu Česko mezi nepřátele a koalici ‚ďáblů‘

Teroristická organizace Islámský stát zařadila ve svém nejnovějším propagandistickém videu Českou republiku mezi své úhlavní nepřátele v „koalici ďáblů“.

Video a informace k němu uveřejnil ve středu deník deník Al-Haját, od kterého pak vše převzaly další západní weby. Pravost snímku se stále ověřuje.

„Sčítáme vaše prapory. Podle našeho proroka jich bude 80. Pak vás nakonec sežehnou plameny války na pahorcích smrti,“ uvádí hlas ve videu.

Teroristé vyhrožují odvetnými opatřeními alianci 60 zemí, jejichž vlajky jsou vyobrazeny ve videu. Vlajka České republiky je mezi nimi, stejně jako vlajky prakticky všech členů NATO, Ruska, Číny a států arabské koalice, která pomáhá s nálety na Islámský stát.

„Shromažďujte své spojence. Kujte proti nám pikle a neskýtejte nám čas k oddechu. Náš spojenec je ale největší. Je to Bůh a všechna sláva patří jemu,“ pokračuje hlas ve videu.

Video bylo uveřejněno v několika jazycích.

To, že se nebezpečí nesmí podceňovat, dokazuje i to, že česká policie zadržela v těchto dnech na našem území osobu podezřelou z vazeb na teroristy.

(ašh)

Inzerce