TOPlist

I když nebyl nemocný, oblíbil si rentgen, hlavně jeho kabinky. Dostaly ho tři ženy

Tři zaměstnankyně zadržely pachatele, který kradl ve zdravotnickém zařízení.

Na začátku února měl 54 letý muž z Přerovska vejít do budovy zdravotnického zařízení v Karlových Varech, kde z kabinky rentgenu odcizil z batohu peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí kolem 2 tisíc korun.

Stejným způsobem pak odcizil ve čtvrtek 18. února 58-letému muži z převlékací kabinky tašku, ve které byla peněženka s osobními doklady a finanční hotovostí kolem 3 tisíc korun, dioptrické brýle a mobilní telefon. Škoda byla majitelem vyčíslena na částku necelých 10 tisíc korun.

Ženy v akci

O tom, že na oddělení došlo ten den ke krádeži, se dozvěděli i tři zaměstnankyně, které zpozorovaly, že na oddělení se již několikrát pohyboval cizí muž, který byl přistižen i v místech určených pouze pro zaměstnance.

Kolem poledne, šly tyto ženy do nedaleké restaurace na oběd. V podchodu spatřily podezřelého muže, který prohledával jim známou peněženku, a shodly se na tom, že je to ten samý muž, který se pohyboval po oddělení. Ženy napadla myšlenka, zda by to nemohl být pachatel krádeže, a proto ho oslovily. Muž se začal chovat podivně a peněženku se snažil ukrýt. Toho využila jedna z žen, která mu jí vytrhla a z kartičky pojišťovny zjistila, že pravým majitelem je muž, který byl dnes na oddělení okraden.

Podezřelého muže pak společně zadržely a přivolaly Policii. Ten před příjezdem policejní hlídky začal odhazovat další odcizené věci jako např. mobilní telefon. Policisté muže zadrželi a převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů.

Muži z Přerovska pak sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Za krádež mu v případě prokázání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody, neboť se stejného trestného činu v posledních třech letech dopustil opakovaně.

nprap. Zuzana Týřová

Inzerce