TOPlist

Hrozil bombou, druhý den byl dopaden

Policii v Konici na Olomoucku se podařilo vypátrat anonymního volajícího vyhrožujícího bombou do 24 hodin.

V pondělí 23. listopadu, krátce před osmou hodinou ranní, oznámil anonymní oznamovatel, prostřednictvím tísňové linky 112, uložení nástražného výbušného systému v budově sídla Městského úřadu a v budově odboru sociálních věcí Městského úřadu Konice. K výbuchům dle oznamovatel mělo dojít týž den do 9:00 hodin. Na místo byly ihned vyslány hlídky Policie ČR i Městské policie Konice, dvě vozidla Hasičského záchranného sboru a příslušníci SDH Přemyslovice a SDH Hvozd.

Z objektů a přilehlých prodejen bylo evakuováno celkem 66 osob. Při následné prohlídce i za využití psa vycvičeného na hledání výbušnin nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen. Běžný provoz úřadu a prodejen byl po kontrole obnoven v 11:00 hodin. Při zásahu nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

Po anonymním oznamovateli začali ihned intenzívně pátrat kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování v součinnosti s policisty obvodního oddělení v Konici. Díky enormnímu úsilí policistů se pachatele podařilo vypátrat již během 24 hodin. Devětadvacetiletý muž z Konicka následující den, tedy 24. listopadu, od policistů převzal obvinění z přečinu šíření poplašné zprávy, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

por. Bc. František Kořínek

Inzerce