TOPlist

Hromadná nehoda u Řeporyjí uzavřela Pražský okruh

Na 17. kilometru rychlostní silnice R1 (Pražský okruh) došlo v neděli dopoledne k hromadné nehodě několika kamionů a osobních vozidel.

Na místo nehody zamířily posádky RZP, RV, Inspektor provozu a Atego ZZS HMP, hlídky MOP, PMJ, OHS, OŘD a ODN, dále pak byly povolány jednotky HZS Praha ze stanic Petřiny, Smíchov a Radotín. K místu vyrazil také Hummer pražských hasičů a řídící důstojník ze stanice Centrála.

Podle prvotních odhadů se jedná o hromadnou nehodu několika desítek automobilů. Jeden kamion skončil v příkopě. Zbytek vozidel byl na komunikaci. Hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat.

Záchranáři si do své péče převzali několik lehce zraněných osob, včetně dětí. Na místo byl přivolán autobus pro účastníky nehody, aby nemuseli stát ve sněhové vánici venku.

Hasiči se kvůli koloně aut nemohli k některým účastníkům nehody dostat, na místo proto museli zamířit pěšky a z protisměru.

V době, kdy se nehoda stala, v místě hustě sněžilo. Vítr navíc foukal sníh z polí na rychlostní silnici.

Dopravní policisté Pražský okruh uzavřeli. Doprava byla odkláněna po objízdných trasách. Problémy hlásil také Lochovský tunel, do kterého mohla vozidla vjíždět pouze nárazově.

Příčiny nehody jsou v šetření.

Inzerce