TOPlist

Hra s pistolí skončila vážným zraněním, policisté u muže doma nalezli také kulomet a granát

Při neodborné manipulaci s pistolí došlo k náhodnému výstřelu. Muž skončil se zraněním hlavy v nemocnici.

Nedlouho po půl desáté večer přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o zranění pětatřicetiletého muže. K tomu došlo v jednom z bytů v ulici Kusého, kam okamžitě vyrazili policisté. Ti po příjezdu na místo zjistili, že zranění muže předcházela jeho neodborná manipulace, nebo spíše nezodpovědná hra s pistolí, ze které vyšel nečekaný výstřel. Ten tohoto lehkomyslného muže zasáhl do hlavy, což bylo důvodem jeho následného transportu do nemocnice.

To ale nebyla poslední mimořádnost na této adrese. Při následném ohledání místa události policisté našli celou řadu dalších jak krátkých, tak dlouhých střelných zbraní, včetně například kulometu, nebo granátu. Prošetřování také ukázalo, že zraněný muž není držitelem žádné skupiny zbrojního průkazu, a tudíž zmiňované zbraně přechovává nelegálně. S ohledem na nalezený arzenál, a jeho možnou nebezpečnost byla také ve hře evakuace celého domu. To by znamenalo, že by na „ulici“ skončilo možná i několik desítek nájemníků.

I s touto variantou policisté samozřejmě počítali, a byli ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy připraveni zajistit provizorní útočiště v podobě evakuačního autobusu. Naštěstí pro nezúčastněné pyrotechnik následně konstatoval, že nebezpečnost zbraní, především granátu, není takového charakteru, aby nařídil vyklizení domu. Střelné zbraně poté zajistili policisté ke znaleckému zkoumání a prověření, zda s nimi nebyl v minulosti spáchán trestný čin.

Celou událost muži zákona nyní prošetřují pro podezření z trestného činu nedovolené ozbrojování.

Inzerce