TOPlist

FOTO: Host měl napadnout barmana, ten vystřelil z pistole

Několik policejních hlídek vyjíždělo v sobotu nad ránem společně s posádkou ZZS Středočeského kraje do baru ve Vrbnovské ulici v Hořovicích, kde mělo dojít k potyčce barmana a hosta s následnou střelbou.

Policisté v baru nalezli zraněného barmana a postřeleného hosta. Muž (ročník 1976) následně na následky střelných poranění zemřel. Zraněný barman (ročník 1950) byl převezen na chirurgické oddělení nemocnice v Hořovicích, při incidentu utrpěl zranění. V nemocnici muže střeží hlídka PČR.

Podle prvotního vyšetřování mělo mezi barmanem a hostem dojít k incidentu, přičemž v potyčce barman použil svou legálně drženou střelnou zbraň, ze které padl výstřel. Bližší okolnosti incidentu nejsou kriminalistům známy, ti proto zatím nestanovili žádnou právní kvalifikaci, pouze zahájili úkony trestního řízení.

Výslech zraněného barmana proběhne v neděli, a to kvůli rozsahu jeho zranění. Následným šetřením bylo zjištěno, že se oba aktéři znali již dlouho před incidentem. V době šarvátky byli oba muži v baru / herně sami, k dispozici tedy nejsou další svědci. Kriminalisté zatím ani v neděli případ nijak právně nekvalifikovali.

Aktualizace – 10.3.2014
Na základě znaleckých zkoumání a po provedených procesních úkonech dospěli policisté k závěru, že jednání muže, který střílel, splňuje zákonné znaky nutné obrany, z tohoto důvodu bylo vyšetřování případu odloženo.

no images were found

Inzerce