TOPlist

Honička na Kladensku skončila nehodou ujíždějícího auta, podezřelou skupinku osob vystopoval služební pes

Policisté oddělení hlídkové služby ve spolupráci s policistkou ze skupiny kynologie a služebním psem vypátrali podezřelou skupinku mladých osob.

Skupinka se pohybovala v nočních ulicích města Kladna a řidič vozidla nerespektoval výstražné rozhlasové zařízení s nápisem STOP POLICIE, kterým bylo řidiči dáváno znamení k zastavení.

V pátek 20. února 2015 při výkonu noční služby policisté oddělení hlídkové služby kolem dvacáté třetí hodiny zaznamenali pohyb mladých osob, kteří nastoupili do osobního vozidla Škoda Octavia. Vzhledem k místní znalosti policisté pojali podezření, že se ve vozidle jako řidič nachází osoba, která má vysloven platný zákaz řízení. Z těchto důvodů policisté chtěli provést kontrolní činnost u tohoto řidiče a celé posádky ve vozidle. Policejní hlídka se ihned za tímto podezřelým vozidlem rozjela a při zastavení vozidla použila výstražné rozhlasové zařízení s nápisem STOP POLICIE, kterým dávala řidiči znamení k zastavení vozidla.

Podezřelé vozidlo Škoda Octavia ovšem na policejní výzvy k zastavení vůbec nereagovalo a, ba naopak svou jízdu značně zrychlilo. Policisté okamžitě informovali ostatní policejní hlídky o jízdě podezřelého vozidla nočním Kladnem, které zároveň pronásledovali ulicemi Vitry, Wednesbury, Unhošťská ve směru z města na obec Velké Přítočno. Řidič svou agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožoval i ostatní účastníky silničního provozu, a to v době, kdy předjížděl ve svém jízdním pruhu dvě vozidla a ohrozil tak jedoucí vozidlo v protisměru. Dále pronásledované vozidlo pokračovalo po kruhovém objezdu vysokou rychlostí do obce Velké Přítočno, kde nebezpečným manévrem předjíždělo další vozidlo ve směru do obce Malé Přítočno a v tomto okamžiku se policejní hlídce ztratilo z dohledu. Při předjíždění nedošlo k žádnému střetu s ostatními vozidly a nedošlo ani k žádnému zranění osob.

Policisté z obvodního oddělení Kladno Kročehlavy v obci Malé Přítočno vypátrali u rodinného domu pronásledované vozidlo bez posádky. Na místo nálezu se dostavila i policejní posádka oddělení hlídkové služby a bylo zjištěno, že pronásledované vozidlo je havarované mimo pozemní komunikaci v hliněném valu s poškozenou přední částí. Policejním šetřením bylo zjištěno, že majitelkou vozidla je třiceti osmiletá žena a vozidlo neprochází pátráním.

Na základě tohoto zjištění byl na místo havarovaného vozidla přivolán služební kynolog a skupina dopravních nehod. Policistka ze skupiny kynologie se svým služebním psem a policisté z oddělení hlídkové služby se vydali po stopě, kterou zachytil policejní pes. Policejní hlídky v čele s osmiletým služebním psem Virdou pokračovaly v pátrání po posádce vozidla, a to po stopě od havarovaného vozu přes tamní louky a pole, až je služební pes dovedl ke skupince čtyř mladých osob, kde je tento zkušený policejní pes na místě označil. V danou dobu se u těchto podezřelých mladých osob již nacházela další policejní hlídka.

Policisté vyzvali všechny nalezené osoby k prokázání totožnosti. Jednalo se o dva mladíky ve věku dvacet a dvacet jedna let a osmnáctiletou mladou ženu. Čtvrtý z účastníků uvedl, že nemá u sebe žádné doklady a jelikož nebylo možné hodnověrně ověřit jeho totožnost, byl mladý muž předveden na policejní služebnu k prokázání totožnosti. Před vstupem do vozidla byla u osoby provedena bezpečnostní prohlídka, při které byla u mladíka nalezena návyková látka, k čemuž se mladík doznal, že ji občasně užívá pro svoji potřebu.

Na policejní služebně Kladno Kročehlavy v brzkých ranních hodinách kolem jedné hodiny bylo zjištěno, že podezřelým je devatenáctiletý mladík z Kladna, který byl poučen jako osoba nyní podezřelá z přestupku, která neoprávněně přechovává v malém množství pro svoji potřebu omamnou nebo psychotropní látku.

Dále policejním šetřením policistů ze skupiny dopravních nehod bylo zjištěno, že k dopravní nehodě došlo v ulici Kladenská v obci Malé Přítočno na silnici číslo 1/61 krátce před půlnocí. Kdo vozidlo v době dopravní nehody řídil je v tuto chvíli předmětem šetření.

Inzerce