TOPlist

Hodně drzý zloděj se do bytu vrátil ještě jednou pro další lup

Ostravští policisté prověřují v těchto dnech okolnosti krádeže věcí z bytu. Škoda na majetku byla vyčíslena ve výši přesahující 210 000 korun.

Ke činu došlo v době mezi 8. hodinou 30. 11. 2015 a 6- hodinou dne 1. 12. 2015. Neznámý pachatel poškodil vstupní dveře jednoho z ostravských domů, načež odcizil jízdní kola a golfové hole. Dále vnikl do bytu, z něhož odcizil elektroniku (mikrovlnou troubu, video, notebook), oděvy a kufry. Tato zavazadla nalezl poškozený v prvních minutách dne prvního prosince před bytem. Muž po svém příchodu k bytu zjistil, že došlo ke krádeži a z místa odešel. Když se oběť ráno vrátila k bytu, zjistila, že neznámý pachatel v krádeži zřejmě pokračoval, neboť u bytu už poškozený nenalezl předmětné kufry a z bytu byly odcizeny další věci (elektronika). Teprve po tomto zjištění muž událost oznámil policii.

K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny poškození cizí věci, krádež a porušování domovní svobody. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 

 

 

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková

Inzerce