TOPlist

Hned tři zloději řádili v Příbrami, dva na Sedlčansku. Nyní slyšeli svá obvinění

Kriminalisté sdělili dne 23. listopadu obvinění z přečinu krádeže a poškození cizí věci 26letému muži. Z 2. na 3. listopadu vnikl v Husově ulici v Příbrami do budovy knihovny a odcizil zde dvacet dřevěných propisovaček a dva obrazy, vše v hodnotě necelých dvou tisíc korun. Poškozením okna a čtyř dveří způsobil další škodu ve výši deseti tisíc korun.  Dotyčný se činu dopustil přesto, že je v „podmínce“.

V ten samý den policisté sdělili podezření i dalším dvěma zlodějům, kteří kradli v Příbrami. Dvaadvacetiletý mladík dne 10. listopadu vzal v drogerii dva parfémy, které schoval pod oblečení a prošel přes poklady bez zaplacení. O dva dny později přišel do stejného obchodu a zcizil další dva pánské parfémy. Odcizené zboží bylo v hodnotě přesahující tři tisíce korun. Muž byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost již souzen a trestán.

Kradl v prodejně nábytku

Jednatřicetiletý muž se v červenci vloupal do prodejny nábytku v Brodské ulici, kde ukradl finanční hotovost ve výši 4,5 tisíce korun. Poškozením dveří a výlohy způsobil další škodu, která byla odhadnuta na 11 tisíc korun. V loňském roce byl propuštěn z věznice, kde si odpykával trest za jiné krádeže.

V Sedlčanech kradl v drogerii 36letý muž. Dne 13. listopadu odtud odnesl náhradní hlavice na holení, krémy, šampony, vše v hodnotě přesahující osm tisíc. Následující den zavítal do prodejny znovu. Opět bral žiletky, šampony, krémy, ale tentokrát přibral i sprchové gely a kondicionéry. Vzniklá škoda činila 17 tisíc korun. Dotyčný má také za s sebou trestní minulost.

Mladý muž  jezdil tankovat na kartu firmy – bez vědomí majitele

Šestadvacetiletý muž se Sedlčanska pro změnu kradl pohonné hmoty. V době od 1. října do 6. listopadu odcizil přes pět tisíc litrů nafty a benzínu. Jezdil tankovat na tankovací kartu firmy, ve které pracoval, avšak bez svolení majitele. Pohonné hmoty dával do kanystrů a následně prodával pod cenou různým osobám. Peníze si nechával na splácení svých dluhů. Tento zloděj způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun a hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.

 

 

Inzerce