TOPlist

Hlídka cizinecké policie na Vsetínsku odhalila další padělaný doklad

Středeční kontrola vozidel v minulém týdnu ve Valašském Meziříčí znamenala pro hlídku vsetínské skupiny cizinecké policie kromě běžných činností i jeden mimořádný úkon.

Policejní hlídka zastavila nedaleko jedné z valašskomeziříčských čerpacích stanic bílý dodávkový automobil. Jeden z cestujících se na rozdíl od ostatních prokázal rumunským dokladem. A to přesto, že rumunsky nemluvil. Zkušení policisté zbystřili a na předložený průkaz se zaměřili. Za pomoci techniky, kterou měli na místě k dispozici, vyhodnotili identifikační kartu jako velmi zdařilý padělek, což prokázalo i pozdější odborné zkoumání. Policisté se během následného šetření muže dotázali, zda má u sebe i jiný doklad. Odpověď byla kladná a třicetiletý cizinec předložil tentokrát již platný cestovní pas státu nepatřícího mezi země Evropské unie.

Falešný doklad za tři sta eur

Zadržený muž uvedl, že falešný doklad koupil ve své domovské zemi za tři sta eur. Nyní však nemá ani peníze, ani doklad a navíc nesmí vzhledem k vydanému rozhodnutí o správním vyhoštění dva roky pobývat na území členských států Evropské unie. Kromě toho byl na základě zkráceného přípravného řízení soudem potrestán trestem odnětí svobody na 4 měsíce s podmínkou na jeden rok. Dopustil se totiž trestného činu „padělání a pozměnění veřejné listiny“. Cizinci poté policisté ze vsetínské skupiny cizinecké policie do pasu vylepili výjezdní příkaz a muž musel v podstatě okamžitě opustit území České republiky.

nprap. Petr Jaroš

Ilustrační foto

Inzerce