TOPlist

Hlídce cizinecké policie ujížděl na Hodonínsku další zdrogovaný řidič

Jen před pár dny hlídka cizinecké policie pronásledovala na Hodonínsku mladou řidičku, která měla co do činění s drogami a se zákazem řízení. Nebyl to však jediný případ, kdy museli zasáhnout proti ujíždějícímu řidiči.

V pátek odpoledne prováděli cizinečtí policisté silniční kontrolu projíždějících vozidel v obci Silničná. Mezi jinými vozidly k nim přijíždělo také osobní vozidlo, ve kterém cestovaly dvě osoby. Když řidič auta uviděl policisty, tak v bezpečné vzdálenosti zastavil, vozidlo otočil a začal ujíždět. Policejní hlídka začala vozidlo za užití majáku a sirény pronásledovat.

Ujíždějící vozidlo velkou rychlostí a bezohlednou jízdou projelo obcí Zdravá Voda a pokračovalo po zpevněné lesní cestě za obec. U lesa vozidlo zastavilo, vyběhl z něj muž se ženou a začali utíkat. Fyzicky zdatnější policisté nejdříve dostihli utíkající ženu. Muž byl o něco odhodlanější, ale pod pohrůžkou použití zbraně policistům také zastavil a svůj útěk vzdal.

Jednalo se o třicetiletého muže, který vozidlo řídil a jednadvacetiletou spolujezdkyni. Řidič policistům uvedl, že vozidlo řídil z Kyjova až k místu kontroly i přesto, že v minulosti pozbyl řidičské oprávnění. To byl také důvod, proč se chtěl vyhnout kontrole a proč ujížděl. Dalším polínkem na pomyslný ohýnek byl test na přítomnost drog provedený s řidičem. Ten vykázal přítomnost amfetaminu v jeho těle. Sám také doznal, že si předchozí den nitrožilně aplikoval pervitin.

Policisté ve věci konají další úkony, které budou zásadní pro stanovení právní kvalifikace mužova jednání.

[tiskovka]por. Bc. Petr Zámečník
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce