TOPlist

Hlavně nenápadně, aneb se zákazem, či pod vlivem alkoholu za volant

Kolem půl čtvrté ráno si hlídka městské policie na plzeňských Slovanech všimla osobního motorového vozidla BMW, jedoucí po Slovanské třídě. Řidič za volantem vozu okamžitě prudce snížil rychlost, jakmile uviděl za svým vozem služební auto městské policie. Následně zaparkoval.

Strážníci se ho rozhodli zkontrolovat. Pětadvacetiletý muž z Domažlicka při kontrole uvedl, že si řidičský průkaz údajně zapomněl doma. Něco jiného však ukázala provedená lustrace. Muž měl vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel.


V ranních nedělních hodinách projížděla hlídka strážníků plzeňské městské policie Lobezskou ulicí, kde si všimla projíždějícího vozidla Alfa Romeo, které ačkoliv jelo přiměřenou rychlostí, po spatření hlídky náhle ještě zpomalilo. To bylo strážníkům nápadné. Hlídka si dobře prohlédla osádku uvedeného vozu a přesto, že na první pohled nebylo zřejmé nic podezřelého, vydala se za vozidlem.

Po krátké chvíli vozidlo prudce zabočilo na prašnou cestu a zhaslo světla. Ve chvíli, kdy hlídka zastavila vedle, tak zrovna řidič vozidla přesedal ze svého místa do zadní části vozu. To už podezřelé bylo. Strážníci nechali tedy řidiče dýchnout a ten nadýchal 1,68 promile alkoholu. Snažil se sice tvrdit, že vozidlo neřídil a pravý řidič utekl, ale marně.

Pak se snažil ještě ovlivnit své spolujezdce, aby neřekli, kdo řídil. Žádal ještě poté po jednom z nich, aby vzal vše na sebe, jelikož mu strážníci naměřili „ pouze 0,61promile“. Celá záležitost je v šetření státní policie.

Pužmanová Jana
tisková mluvčí
Městská Policie Plzeň

Inzerce