TOPlist

Hasiči vytahovali Golf z úzkého koryta potoka v Šilheřovicích

Jako zázrakem vyvázl zcela bez zranění řidič osobního automobilu Volkswagen Golf, který ve středu 4.2.2015 ráno ještě za tmy přerazil bytelné zábradlí potoka v Šilheřovicích (okres Opava) a skončil na levém boku vtěsnán mezi kamenné břehy vedle zámeckého parku. Profesionální hasiči (z HZS MSK) museli postavit tři norné stěny, auto vyprostit a zábradlí rozřezat.

Nehoda se stala ve středu několik minut po půl sedmé ráno. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Hlučíně a Ostravy-Zábřehu, odkud přijel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon.

Hasiči postavili na potoce za místem nehody celkem tři norné stěny a hladinu posypali sorbentem, ale do vody uniklo podle pracovníků odboru životního prostředí a Povodí Odry i tak pouze minimum provozních kapalin. Řidiči se podařilo vysoukat ven ještě před příjezdem hasičů.

Zapasovaný Golf vyzvedla hydraulická ruka Bizona. Hasiči asistovali při jeho nakládání na vozidlo soukromé odtahové služby. Pro dopravu zcela uzavřenou silnici potom uklidili. Nezraněný řidič vše sledoval. Po naložení auta řídili kyvadlovou dopravu centrem Šilheřovic.

Hasiči ještě rozřezali několik metrů bytelného zábradlí, které skončilo jak na břehu, tak těsně nad hladinou. Zábradlí, rozřezané na menší kusy, odvezli pracovníci místních technických služeb.

Inzerce