TOPlist
Inzerce

Hasiči vyprošťovali v Ostravě řidiče dodávky PPL po střetu s Avií

Jednotka profesionálních hasičů (HZS MSK) z Ostravy-Zábřehu zasahovala v úterý 28.4.2015 dopoledne ve frekventované Plzeňské ulici (u Ferony) u nehody dvou vozidel – dodávkového Peugeotu balíkové služby a montážní Avie Dopravního podniku Ostrava (DPO). Hasiči museli opatrně vyprostit vážně zraněného řidiče dodávky (ročník 1991), ošetřen musel být také jeden z montérů DPO.

Nehoda se stala krátce před devátou hodinou ranní v levém pruhu Plzeňské ulice v Ostravě-Zábřehu ve směru z Nové Vsi na Vítkovice. Na místo vyjela tři vozidla jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze zábřežské stanice, včetně vyprošťovacího speciálu Mercedes Actros Bizon.

Hasiči zajistili obě havarovaná vozidla před požárem. Opatrně vyprošťovali vážně zraněného a velmi zaklíněného řidiče Peugeotu, když museli použít hydraulické nůžky a hydraulický rozpínák. Na páteřní desce jej přenesli na nosítka ZZS MSK. Mladý muž byl při a bezprostředně po vyproštění při vědomí.

Hasiči použili na únik menšího množství provozních kapalin na silnici nasákavý sorbent, průběžně pak místo nehody uklízeli od sorbentu i trosek.

Po zdokumentování nehody se hasiči pustili do odtahování obou havarovaných vozidel, zaklesnutých do sebe. Bizon nejprve vytáhl do pravého pruhu zadním navijákem dodávku balíkové služby, pomáhal mu přední naviják hasičské cisterny Mercedes Econic. Pak Bizon odtáhl ke krajnici i montážní Avii.

Hasiči nakonec pomohli s naložení Peugeotu na vozidlo odtahové služby, havarovanou Avii odtáhl Bizon do dílen DPO v Ostravě-Martinově.

Více než hodinu byla důležitá silnice v jednom směru zcela uzavřena. Pak mohla vozidla projíždět kolem havarovaných aut v levém pruhu. Konečnou zde měly zhruba hodinu tramvaje DPO ve směru na Hrabůvku a Dubinu, protože nákladní Avia skončila ve sloupu a částečně i v tramvajovém kolejišti.

Inzerce