TOPlist

Hasiči vyprošťovali řidič náklaďáku potom, co narazil do stromu

Profesionální hasiči ze stanic Říčany a Jílové k byli ve středu 9. ledna po 14. hodině vysláni dopravní nehodě nákladního automobilu, která se stala na silnici druhé třídy číslo 603 v katastru obce Kamenice. Vozidlo při nehodě narazilo do stromu, zůstalo nakloněné, náklad převážené melasy se vysypal a uvnitř byl zaklíněný zraněný řidič. Na místo nehody vyjela společně s hasiči hlídka Policie ČR a posádka zdravotnické záchranné služby.

S ohledem na intenzivní sněžení si strojníci (hasiči – řidiči) museli cestou k zásahu počínat mimořádně obezřetně. Po příjezdu zraněný řidič s hasiči komunikoval. Nejprve bylo nezbytné nestabilní vůz zajistit. Pak hasiči, pomocí dvou sad vyprošťovacího zařízení, řidiče za čtyři minuty ze zdemolované kabiny zachránili a předali záchranné službě.

Velitel zásahu konzultoval nebezpečnost vysypaného nákladu s pracovnicí vodoprávního úřadu v Říčanech. Pro případ úniku provozních kapalin provedl preventivní opatření na přilehlé vodoteči. Nehoda neohrozila životní prostředí. Po půlhodinovém zásahu byla na místo vyžádána správa a údržba silnic pro ošetření komunikace a provoz byl obnoven jedním jízdním pruhem. Majitel automobilu zajistí úklid vysypaného nákladu a odtah vozidla.

Po 15. hodině velitel zásahu provedl redukci zasahujících hasičů a před 16. hodinou přejeli hasiči ze stanice Jílové k další dopravní nehodě. Na místě zůstal vyprošťovací automobil a velitel čety. Po dobu zásahu zajistila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mnichovice zálohu stanice Říčany pro případ vzniku další události.

Jaroslav Gabriel

tiskový mluvčí

HZS Středočeského kraje

Inzerce