TOPlist

Hasiči pomohli vyprostit tělo mrtvého muže ze světlíku. Kriminalisté teď zjišťují o koho šlo a jak umřel

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděli policisté na oznámení o nálezu lidského těla ve světlíku v Hradební ulici v centru Prahy. Na místo vyrazili společně s hasiči protože tělo bylo v těžce přístupném místě.

Hasiči, kteří tělo vyproštovali museli dokonce používat dýchací přístroje. Tělo totiž bylo ve značném stádiu rozkladu. Znamená to, že uvnitř mohlo být i přes jeden měsíc, možná déle. Hasiči použili lana a pomocí vany tělo vyprostili ze světlíku. Poté na místo dorazila koronerka, která tělo ohledala.

Jedná se o muže zatím nezjištěné totožnosti a věku. Ani příčina úmrtí nešla jednoznačně na místě určit. Kriminalisté i policejní technik používali při ohledání těla roušky či masky. Tělo totiž silně zapáchalo. Totožnost a příčinu zjišťují vyšetřovatelé.

Jak se tělo do světlíku dostalo je také otázkou. Částečně by na ní mohla odpovědět totožnost zemřelého. V úvahu připadá hned několik variant. Mohlo by jít úraz či neštěstí. Dům se rekonstruje a mohl někdo do světlíku spadnou neštastou náhodou. Druhou variantou je ta, že jde o zloděje, který přelézal přes střechy a spadl. Podobný případ se stal v zimě o dvě ulice vedle. Další variantou může být i násilný trestný čin. Ten buď vyvrátí nebo potvrdí nařízená pitva.

Inzerce