TOPlist

Hasiči po střetu automobilu s krávou vyprošťovali zaklíněného spolujezdce

V pondělí ve 20:12 hodin byli českolipští profesionální hasiči přivoláni na pomoc k dopravní nehodě, při které se střetl osobní automobil s krávou.

Nehoda se stala v části obce Dolní Libchava. Hasiči provedli stabilizaci vozidla a protipožární opatření. Řidič byl vyproštěn před příjezdem jednotky, ale spolujezdec zůstal zaklíněn ve zdemolovaném voze.

„Vyproštění jsme prováděli pomocí dvou hydraulických agregátů. Byly postupně odstřiženy dveře na pravé straně, oba sloupky A a dále sloupek B na pravé straně. Poté následovalo nastřižení střechy a odstranění zbytků čelního skla,“ popsal detaily nprap. Bc. Jan Jech, velitel prvního výjezdu českolipských profesionálních hasičů.

Hasiči ve spolupráci se ZZS provedli stabilizaci zraněné osoby do zádové dlahy a následně přesun na nosítkách do vozidla ZZS. Zraněný řidič byl uložen do podtlakové matrace a po konzultaci s lékařem mu byla ze strany hasičů zajištěna první pomoc do příjezdu druhého sanitního vozu. Z havarovaného automobilu nebyl zjištěn žádný únik provozních kapalin.

Zvíře po nárazu vozidlem uhynulo a bylo nalezeno zhruba 500 metrů od havarovaného vozidla.

Inzerce