TOPlist

Hasiči na lanech zachraňovali psa z hlubokého vrtu

Od víkendu celkem čtyřikrát zasahovali hasiči v Karlovarském kraji u události označené jako záchrana osob nebo zvířat. Pomáhali i malému chlapci, který uvízl hlavou v zábradlí.

Jeden pes, kolouch, malý pták a chlapec. Taková je bilance záchrany v podání hasičů během posledních pár dnů.

Zásah lezecké skupiny si vyžádala záchrana v Kraslicích, kde do úzkého zhruba čtyři metry hlubokého vrtu spadnul malý pes. Do vrtu nebylo možné slézt po žebřících, stěny se navíc stále drolily, na místo tak byla povolána i skupina hasičů lezců, kteří na slanili dolů ke psovi, vytáhli ho ven a v pořádku předali majiteli.

Těchto vrtů v ulici Na stráni v Kraslicích, určených nejspíš pro zajištění svahu, je zde víc, majitelé psů by zde měli být až do dokončení zemních prací opatrní.

K další záchraně zvířat vyjížděli hasiči tako do Lomnice, kde vysvobodili malého ptáčka uvízlého v okapu pod střechou, a také do Jáchymova, kde pomohli kolouchovy z vodní nádrže. V Mariánských Lázních zase hasiči zasahovali na balkoně bytu, kde malý chlapec prostrčil hlavu zábradlím, už mu ale nešlo vytáhnout hlavičku ven. Hasiči tak opatrně hydraulickými nástroji roztáhli díly zábradlí tak, aby chlapec mohl hlavu bezpečně vytáhnout. Záchrana se obešla bez zranění, chlapec i rodiče si tak odnesli jen zážitek s profesionálními hasiči.

Inzerce