TOPlist

Hasiči na Karvinsku likvidovali rozsáhlý požár obilného pole

Osm jednotek hasičů bylo vysláno k požáru vzrostlého pole s obilím do obce Dolní Lutyně na Karvinsku. Naštěstí nebyl nikdo zraněn ani usmrcen.

Operační středisko HZS MSK bylo o požáru vyrozuměno v pondělí 6.7.2015 v 14:23 hodin. Na místo bylo postupně vysláno vzhledem k rozsahu požáru osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Zasahovaly zde jednotky HZS MSK ze stanic v Orlové, Bohumíně, Karviné a Havířově, které doplnily jednotky SDH obcí Dolní Lutyně, Dolní Lutyně – Nerad, Dětmarovice a Doubrava. Na místě zasahovalo 8 cisternových automobilových stříkaček a jeden dopravní automobil. Rovněž se dostavil řídící důstojník HZS MSK územního odboru Karviná.

Po příjezdu na místo hlášeného požáru poblíž ulice Odlehlá v Dolní Lutyni hasiči zjistili, že hoří pole se vzrostlým ječmenem. Hlášen byl požár na ploše asi půl hektaru, díky proměnlivému větru se požár rozšířil na plochu asi 1,5 hektaru. Hasiči dostali požár pod kontrolu asi za patnáct minut po svém příjezdu, úplné dohašení jim zabralo zhruba další půlhodinu. Na dohled nad požářištěm byli na místě ponecháni místní dobrovolní hasiči.

Škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na 45 tisíc korun. Svým zásahem hasiči uchránili mnohem větší pole s obilím v hodnotě několika set tisíc korun. Příčina požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS MSK a Policie ČR.

Inzerce