TOPlist

Hasiči bojovali s požárem lesa ve velmi špatně přístupném terénu u Jíloviště

V pátek krátce po 21. hodině byl na tísňové lince ohlášen pravděpodobný požár lesa poblíž obce Jíloviště na Praze západ.

K místu okamžitě vyrazilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Hasiči museli zdlouhavě hledat přístupovou cestu k místu požáru, hořelo totiž ve velmi špatně přístupném terénu, kdy navíc z jedné strany požářiště byla rokle.

Velitel zásahu si na místo vyžádal posilové jednotky, těch se nakonec sjelo více než 10. Povolána byla také jednotka HZS Praha ze stanice Radotín a dobrovolní hasiči z pražské Zbraslavi. Kromě nich na místě zasahovaly profesionální i dobrovolné jednotky středočeských hasičů, včetně čtyřkolky ze stanice Beroun, či řídícího důstojníka z Kladna.

Policisté uzavřeli silnici mezi Klíncem a Všenory, a to kvůli pohybu hasičské techniky.

V Klínci bylo u rybníka zřízeno čerpací stanoviště. Další cisterny pak čerpaly vodu z hydrantu poblíž rychlostní komunikace R4.

Hasiči nasadili k zásahu 8 vodních „C“ proudů. Požár se jim podařilo lokalizovat. Následně však začal foukat silný vítr, který hasičům komplikoval práci. O asistenci byla požádána posádka RZP ZZS Trans Hospital PLUS s terénním vozidlem.

Zásah hasičů na místě probíhal až do sobotních ranních hodin…

Inzerce