TOPlist

Hasiči a záchranáři resuscitovali muže po pracovním úrazu

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 23.1. u vážně zraněného muže. Půl hodiny po poledni byl na tísňovou linku 155 nahlášen úraz pracovníka v jednom z průmyslových podniků v Ostravě. Podle prvotně sdělených informací došlo k zavalení muže teleskopickým manipulátorem. Na místo události ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické a lékařské pomoci.

Dvaačtyřicetiletého muže se zpod stroje podařilo vyprostit po několika minutách. V okamžiku příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života. Základní první pomoc postiženému poskytovali přítomní hasiči. Posádky ZZS si muže převzaly do své péče a zahájily kompletní resuscitační péči. Po přibližně patnácti minutách, kdy byla prováděna nepřímá srdeční masáž a podávány léky, se záchranářům podařilo obnovit krevní oběh.

Muž byl zajištěn v rámci přednemocniční neodkladné péče a připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Utrpěl vícečetná a vážná poranění v oblasti hrudníku, břicha, vyloučit nebylo možno ani poranění páteře.

Během nakládání pacienta do sanitního vozu došlo k opětovné srdeční zástavě a posádky musely znovu zahájit resuscitaci. I v tomto případě se podařilo činnost pacientova srdce obnovit a mohl být přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. V kritickém stavu byl předán do péče týmu oddělení urgentního příjmu.

[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí
ZZS MSK[/tiskovka]

Inzerce