TOPlist

Hasiče ze tří pražských stanic zaměstnal požár kuchyně na Opatově

Jednotky HZS hl. m. Prahy ze stanic 4, 6 a 11 likvidovaly v dýchací technice vodou dodávanou 1C proudem po domovní komunikaci požár zařízení a vybavení kuchyňského koutu bytu 1 + 1 ve 13. NP panelového domu v pražské ulici Ke Kateřinkám.

Plamenným hořením a sálavým teplem bylo zařízení a vybavení kuchyňského koutu, včetně bytového jádra, zcela zničeno. Sálavým teplem bylo silně poškozeno zařízení a vybavení obytného pokoje. Zplodinami hoření byla zničena malba v celé bytové jednotce a na chodbě domu. V průběhu zásahu bylo z důvodu kontroly v důsledku zakouření provedeno 5 násilných vstupů do bytů na stejném podlaží a ve vyšších podlažích. Pomocí vyváděcí masky byly zachráněny 2 osoby z bytů ve vyšších podlažích.

Při požáru došlo ke zranění dvou osob. Majitelka bytu, kde hořelo, byla v šoku a byla preventivně prohlédnuta zdravotníky na místě. Muž z bytu ve vyšším podlaží se nadýchal zplodin hoření a byl převezen na ošetření do FN Královské Vinohrady.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitelky bytu při přípravě potravin. Nechala bez dozoru na zapnuté plotně elektrického sporáku hrnec s potravinami. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 200 tisíc korun. Včasným zásahem byl uchráněn 1 milion korun.

Inzerce