TOPlist

Hasiče u Hostivic zaměstnal požár pole, nasazeno muselo být několik proudů vody

U křižovatky mezi Hostivicemi, Chýní a Červeným Újezdem došlo v pátek odpoledne k požáru posekaného pole.

Na místo vyjely hlídky MP Hostivice a OO PČR Hostivice, dále pak jednotka HZS SČK ze stanice Kladno a dále jednotka JSDH Hostivice.

Je na místě „poděkovat“ individuu, které v Kladně oznámilo uložení bomb v bankách. Díky tomuto „člověku“ zůstal na hasičárně minimální počet hasičů. Část hasičů totiž pomáhá v Litvínově u požáru v chemičce a další značná část vyjela právě k oznámeným bombách v kladenských bankách.

K požáru do Hostivic tak vyrazila z kladenské centrální stanice záložní cisterna CAS 32 T815. Na stanici pak zůstali v záloze dobrovolní hasiči, které musel operační důstojník povolat pro případ dalších akutních situací.

Jako první dorazila k požáru hlídka MP Hostivice. Strážníci zjistili, že se požár dále šíří a v době příjezdu hasičů usměrňovali dopravu tak, aby měli hasiči „co nejhladší“ průjezd.

Hned po hlídce městské policie na místo dorazily dvě cisterny dobrovolných hasičů z Hostivic. Ti nasadili ihned dva vodní proudy, kterými zabránili dalšímu šíření požáru. Vzápětí se na místo dostavila jednotka z Kladna, která nasadila další vodní proud.

Hořelo na rozloze zhruba 100 x 100 metrů. V době likvidace požáru na místo dorazila hlídka OO PČR Hostivice.

Inzerce