TOPlist

Generální ředitel VS ČR vyznamenal dvojici dozorců, která na Pankráci zabránila vraždě

Vyznamenání za statečnost udělil dne 15. června generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek dvojici dozorců, kteří v pátek zabránili svým včasným zásahem vraždě obviněného ve Vazební věznici Praha Pankrác. Kolem třetí hodiny ranní zde jeden z obviněných napadl svého spícího spoluvězně úderem stoličky do hlavy.

„Chtěl bych vám tímto způsobem poděkovat za příkladné plnění služebních povinností i za to, že vaší zásluhou nebyl útok proti obviněnému vězni dokonán,“ uvedl generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek při vyznamenávání dozorců Vazební věznice Praha Pankrác, Josefa Kubíčka a Lukáše Michala.

Dozorce Josef Kubíček konající službu na oddělení zaslechl v pátek 12. června po třetí hodině ranní, krátce před plánovanou obchůzkou, podezřelý hluk z jedné cely. Ihned šel místo zkontrolovat a nalezl zde jednoho ze dvou obviněných s krvácející tržnou ranou na hlavě a druhého s železnou stoličkou, která patří ke standardnímu vybavení cely.

Dozorce Kubíček s pomocí dalšího příslušníka Lukáše Michala vězně uklidnil a dopravil do pankrácké vězeňské nemocnice k lékařskému ošetření.

Inzerce