TOPlist

Gang Angel street boys z pražského Anděla dopaden

„Angel street boys“ – tak si říkala sedmičlenná skupina převážně nezletilých mladíků, kteří se na Smíchově dopouštěli pouličních loupeží.

Kriminalistům z druhého oddělení druhého policejní obvodu se podařilo objasnit sérii čtyř loupežných přepadení, ke kterým došlo převážně v okolí pražského Smíchova. Všechny tyto loupeže má na svědomí skupina sedmi mužů, z nichž pět jsou mladší 18 let. Zřejmě po vzoru amerických gangů si začali říkat „Angel street boys“ a území, které si nárokovali, bylo okolí nákupního centra v Praze 5.

Vytipovávali si slabší oběť

Tam si dvojice „gangsterů“ vytipovala fyzicky slabší oběť a tu pod různou záminkou vylákala na odlehlé místo, kde ji pod pohrůžkou fyzické újmy donutili k vydání mobilního telefonu a peněženky. Poškozeným následně vyhrožovali, že pokud se budou pohybovat v jejich „teritoriu“, nebo loupež oznámí na policii, tak si je najdou. Tři ze čtyř loupeží mladíci spáchali popsaným způsobem právě v okolí nákupního centra v období od konce prosince loňského roku do poloviny února letošního roku. Členové tohoto gangu mají ale na svědomí také brutální loupežné přepadení ženy nedaleko tramvajové zastávky Klamovka.

Kdysi si říkali „Králové Anděla“

I přesto, že si pachatelé vybírali místa bez kamer a svědků, podařilo se kriminalistům postupně ustanovit a usvědčit všech sedm členů gangu. K jejich dopadení pomohla také skutečnost, že převážnou většinu z této skupiny již ti samí kriminalisté řešili zhruba před rokem za stejnou trestnou činnost s rozdílem, že tenkrát si nechávali říkat „Králové Anděla“.

Kriminalisté následně všechny členy zadrželi a obvinili z trestného činu loupež. Tři z mužů jsou v současné době ve vazbě a zbylí čtyři členové jsou stíhaní na svobodě. Dvěma dospělým pachatelům hrozí v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi, nezletilcům pak hrozí trest poloviční.

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce