TOPlist

Frýdeckomístečtí kriminalisté dopadli pět mužů, co vydírali seniora. Záminkou byla oprava hrobky

Pětice mužů, ve věku od třiceti čtyř do pětapadesáti let, se od poloviny roku 2014 zaměřila na pětasedmdesátiletého seniora, kterému přislíbili opravu hrobky. Od té doby muže opakovaně navštěvovali, podváděli a vydírali pod různými smyšlenými záminkami.

Jednalo se zejména o údajné provádění oprav a atestací jeho hrobky. Zašli až tak daleko, že když poškozený muž již nechtěl dále platit, hrozili mu smyšleným zatčením. Za tímto účelem se jeden ze spolupachatelů dokonce vydával za kriminalistu a poškozenému seniorovi hrozil „žalářem“. Neustálými návštěvami, vyhrožováním, psychickým nátlakem a hrozbou vězením, od bezbranného muže vylákali celkovou částku ve výši 1.600.000,-Kč.

Zdrcený senior se nakonec za policisty vypravil

Až koncem loňského roku se podvedený a zdrcený senior obrátil na Policii České republiky. Po té vzaly věci rychlý spád. Při další návštěvě podvodníků, už na ně nečekal jen bezmocný důchodce, nýbrž tým policistů Zásahové jednotky Ostrava.

Než se zločinci nadáli, byli zadrženi, spoutáni a převezeni do budovy policie, kde proběhly další úkony trestního řízení. Postupným šetřením, pak byla trestná činnost všem pěti pachatelům prokázána. Na dvojici hlavních organizátorů kauzy byla uvalena vazba.

Zbylí pachatelé jsou stíháni na svobodě. Nyní probíhá vyšetřování a obviněným mužům hrozí za zločiny podvod a vydírání trest v odnětí svobody až na osm let.

por. Mgr. Vlastimil Starzyk

Ilustrační fofo

Inzerce