TOPlist

FOTO: Žhář v Třinci zapálil dveře herny, dopadli ho policisté

Nebývale nebezpečný způsob pomsty zvolil sedmadvacetiletý muž z Třince. Ten dne 21. července 2013 ráno navštívil jednu z místních heren. Po chvíli se dostal do sporu s obsluhou, jelikož nemohl spustit jukebox a požadoval o navrácení peněz, avšak vyšší částku než do přístroje vhodil. Choval se tak agresivně, že musel být za pomocí zákazníků z herny vykázán.

V té době, ještě nikdo nebral vážně jeho výhrůžky o pomstě. Hosté pokračovali v zábavě, ale kroky vyhozeného muže směřovaly přímo na benzínovou čerpací stanici. Zde si zakoupil plechovku benzínu a vrátil se k herně. Bez váhání polil hořlavinou vstupní dveře, zapálil je a odešel do jiné restaurace. V důsledku zahoření plastových částí dveří a reklamní tabule, vznikly spodiny a dým, který se valil do herny. V té době zde bylo okolo dvanácti lidí.

Díky včasnému zásahu personálu a hostů se podařilo oheň uhasit. Jedna žena se však kouře nadýchala natolik, že musela být převezena k lékařskému ošetření. Třinečtí strážci zákona se okamžitě vydali hledat nebezpečného muže. V řádu desítek minut se jim podařilo násilníka a žháře v jedné osobě dopadnout. Nebylo překvapením, že se jedná o recidivistu s pestrou trestní minulostí, po kterém je navíc vyhlášeno pátrání za jinou trestnou činnost. Nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí o vazbě, v návaznosti na předchozí delikty.

Za svůj zavrženíhodný akt pomsty, který je kvalifikován, jako zločin obecné ohrožení, může třinecký žhář strávit ve vězení až osm let.

no images were found

Inzerce