TOPlist

FOTO: Ženy na šlapadle uvízly pod jezem, zachránit je musely složky IZS

Nedlouho před půl třetí odpoledne přijali operátoři linky tísňového volání oznámení. V tom pozorný občan uváděl, že pod jedním z jezů pod Střeleckým ostrovem v Praze uvěznil silný proud šlapadlo, na kterém jsou dvě dívky.

V tu chvíli se rozjela rozsáhlá záchranná akce, neboť hrozilo, že se plavidlo převrhne. Proto na místo spěchali jak policisté, hasiči, záchranáři, tak strážníci Městské policie Praha. První byli na místě policisté pražské cizinecké policie, kteří ještě před příjezdem hasičů pomocí pramice doveslovali na nejbližší možné místo (betonová zeď) ke šlapadlu, aby byli ženám na blízku v případě toho nejhoršího scénáře, tedy převrácení šlapadla. Dívky totiž začaly panikařit a navíc jim, dle jejich tvrzení, docházely síly v boji se silným proudem. Vesty poskytli policistům pražští strážníci. Následně na místo dorazila hlídka poříčního oddílu MP Praha s člunem, jednotka HZS Holešovice a HZS Krč s člunem a potápěčskou skupinou.

Policisté z cizinecké policie měli po celou dobu připraveno lano, které by dívkám hodili v případě, že by se šlapadlo převrhlo.

Naštěstí se hasičům slečny podařilo přemístit na jejich člun včas. Nutno zmínit, že k této události se šťastným koncem došlo možná díky neopatrnosti obou děvčat. Ty se totiž zřejmě pohybovaly mimo prostor vyznačený bezpečnostními bójemi, a možná právě proto se dostaly až do silného proudu, který je odnesl ke zmiňovanému jezu.

Všem složkám IZS, tedy hlídce cizinecké policie, hlídce PMJ Praha, hlídkám Městské policie OŘ Praha 1, poříčnímu oddílu MP Praha, posádkám ZZS Praha a hasičům HZS Praha ze stanic Holešovice a Krč, patří obrovská poklona, za skvěle odvedenou práci.

Hasiči poté ještě ve spolupráci s poříčním oddílem MP Praha vyprostili šlapadlo a odplavili ho dál od jezu.

no images were found

Inzerce