TOPlist

Ženu ležící v kolejišti přejela tramvaj, záchranářům se ji nepodařilo oživit

Chodkyně střet s tramvajovou soupravou nepřežila, na místě podlehla velmi vážným zraněním.

Jen pár minut po půlnoci vyjížděli policisté k vážné dopravní nehodě na Olšanské ulici na pražském Žižkově. Osmačtyřicetiletý řidič tramvaje jel se soupravou linky číslo 26 od Olšanského náměstí k ulici Jana Želivského a před zastávkou Nákladové nádraží Žižkov se střetl s třiapadesátiletou chodkyní, která měla ležet v kolejišti za přechodovým pásem.

Řidič okamžitě zastavil tramvaj a společně s cestujícími se snažil zaklíněnou ženu vyprostit. To se jim bohužel nedařilo a museli vyčkat příjezdu hasičů s jeřábem. Čtvrt hodiny před jednou hodinou pak hasiči předali velmi těžce zraněnou ženu v bezvědomí do péče záchranářů. Ti se ji snažili oživit, bohužel v sanitním voze pak velmi vážným zraněním podlehla.

Případ si převzali kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod, kteří ohledali místo nehody, zajistili stopy a svědky události a některé již vyslechli. Provoz na trati byl asi na hodinu a půl zcela přerušený. Kriminalisté podezřívají řidiče tramvaje ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což mu hrozí až tříleté vězení.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce