TOPlist

FOTO: Ženě byl odpoledne vysloven zákaz řízení, večer si sundala botičku a chtěla ujet

Včera během dne byla mladá žena dvakrát přistižena za volantem i přes vyslovený zákaz řízení. Strážníci Městské policie Prahy 1 kontrolovali mladou řidičku, která kolem poledních hodin projížděla Staroměstským náměstím.

Během své jízdy kličkovala mezi kolemjdoucími a zběsile na ně troubila. Jakmile spatřila strážníky městské policie, vozidlo zastavila a přesedla si na místo spolujezdce, kde do té doby seděl neznámý muž. Hlídka přistoupila k vozidlu a vyzvala posádku k prokázání totožnosti. Mladá žena byla zpočátku arogantní a nechtěla poskytnout nezbytnou součinnost. Následně bylo zjištěno, že žena má vyslovený zákaz řízení. Vzniklo tak důvodné podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Proto byla mladá žena omezena na osobní svobodě a převezena na místní oddělení Policie ČR k dalšímu šetření. O několik hodin později se mladá žena vrátila ke svému vozidlu, na kterém byl zatím přiložen technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla tzv. botička. Řidička si tento prostředek samovolně sundala a z místa odjela. Zastavena však byla hlídkou Policie ČR v ulici Prvního pluku, Praha 8.

no images were found

Zuzana Gašpar
Městská policie Praha
FOTO: MP Praha

Inzerce