TOPlist

FOTO: Žena se vloupala do kradeného vozu poté, co jejího přítele předvedli policisté

Přibližně v půl jedné ráno zastavili policisté Místního oddělení Vršovice společně se strážníkem MP Praha (sloužil s policisty ve voze) ve Vinohradské ulici v Praze postarší Felicii. U jejího řidiče pak provedeným testem zjistili, že vozidlo řídí pod vlivem omamné látky, a že kontrolované auto prochází v evidencích jako kradené, stejně jako registrační značky.

Navíc se ukázalo, že má kontrolovaný stále platný zákaz řízení motorových vozidel. Sedmadvacetiletý řidič skončil na policejní služebně pro podezření hned ze tří trestných činů, a to pro ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněné užívání cizí věci. Odstavená na parkovišti v Kladské ulici skončila kradená Felicie. U té se nedlouho před půl druhou objevily dvě ženy s kladívkem v ruce, na které upozornil cestou linky 158 pozorný občan.

Na toto oznámení promptně reagovali policisté ze zmiňované služebny, kteří zakročili dřív, než ženy auto jakkoliv poškodily. Dalším prošetřováním muži zákona zjistili, že se nejedná o zlodějky, ale o kamarádky zadrženého řidiče. Ty se chtěly za pomoci kladívka dostat do auta pro své věci v obavě, že o ně přijdou.

Policisté jejich situaci samozřejmě chápali a nabídli jim schůdnější řešení. Jednoduše umožnili zadrženému řidiči, aby kamarádkám auto odemkl. Obě ženy (26, 27) si pak z vozu vzaly své osobní věci a odešly v poklidu domů, aniž by se dopustily protiprávního jednání.

Na místě postupně zasahovaly hlídky MO Vršovice, MO Vinohrady, MO Žižkov, OHS Praha IV. a PMJ Praha. Dále pak na místo dorazila stálá výjezdová skupina.

no images were found

Inzerce