TOPlist

FOTO: Žáci ZŠ byli oceněni za vrácení nalezené peněženky

V pátek přišli zástupci Městské policie hl. m. Prahy poděkovat chlapcům, žákům 6. třídy, ze základní školy v Praze 1, Uhelný trh. Koncem března dva žáci z této školy našli v Praze 5 na ulici u tramvajové zastávky Švandovo divadlo peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady.

Kluci nezaváhali ani na okamžik. Oslovili strážníka, který zde dohlížel nad veřejným pořádkem, řekli mu, co našli a požádali ho o radu, kam mají nalezené věci odevzdat. Strážník je doprovodil na služebnu a sepsal s nimi úřední záznam. Druhý den byly doklady s penězi vráceny majiteli.

V dnešní době chování kluků rozhodně není standardem. Proto zástupci městské policie o jejich dobrém skutku informovali ředitele školy, kam chodí a v pátek jim přišli za jejich příkladné chování osobně poděkovat. Když jsme se pak zeptali jednoho z chlapců, co je vedlo k tomu, aby doklady s peněžní hotovostí vrátili, odpověděl nám: „Týden před touto událostí jsem na ulici ztratil mobil. Byl jsem šťastný, když se nálezce ozval rodičům a donesl mi ho. Proto jsem si sám dokázal představit jaké to je, když něco důležitého ztratíte. Považoval jsem za důležité, aby se ztracené doklady s hotovostí vrátily zpět majiteli.“

no images were found


[tiskovka]Irena Seifertová
Tisková skupina
Městská policie Praha
FOTO: MP Praha[/tiskovka]

Inzerce