TOPlist

Žáci 5. třídy upozornili policii na muže s mečem, který chtěl dle svých slov zabíjet

V Burešově ulici v Praze 8 se ve středu 15. října objevil opilý muž, který v ruce držel meč. Před tamní základní školou začal vykřikovat, že někoho zabije. Jeho jednání si všimli žáci 5.B, z tamní základní školy. Neváhali a okamžitě vše oznámili na linku 158.

Přivolané policejní hlídky opravdu muže s mečem nalezly. Hlídka PMJ Praha ho za užití donucovacích prostředků zadržela a zajistila asi 50ti centimetrový meč, který držel v ruce. Orientační dechovou zkouškou bylo zjištěno, že je muž opravdu pod vlivem alkoholu. Výsledná hodnota činila 3 promile.

Pětačtyřicetiletý muž skončil na protialkoholní záchytné stanici a případ si převzali detektivové, kteří bezdomovce podezřívají ze spáchání trestného činu výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Za tyto skutky mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Ovšem vyšetřování případu je teprve na samotném počátku a právní kvalifikace se tak ještě může změnit.

Policie oceňuje postup žáků 5.B, kteří policisty přivolali. Možná na tom mají zásluhu také akce preventistů pražské policie, kteří na této konkrétní škole pravidelně přednáší. Tak jako tak, žáci se zachovali, jak nejlépe mohli.

Inzerce