TOPlist

FOTO: Zachránce topící se dívenky si převzal ocenění

Vyznamenání Vězeňské služby ČR Za statečnost převzal dne 27. května z rukou generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška dozorce Věznice Odolov Jan Andrš, který minulý týden zachránil z rozvodněné řeky Úpy topící se dítě.

Jan Andrš generálnímu řediteli vylíčil podrobnosti svého činu, ten mu ještě jednou poděkoval za jeho statečnost a duchapřítomnost vedoucí k záchraně lidského života.

Jan Andrš si spolu se svou manželkou všiml topícího se dítěte v pondělí 19. května odpoledne při procházce po Úpici. Nejprve se domníval, že se jedná o panenku unášenou proudem, vzápětí si ale všiml, že je to dítě. Rozeběhl se tedy k místu, odkud se k němu mohl nejsnáze dostat, protože skočit do vody z místa, kde právě stál a snažit se k němu doplavat, by bylo vzhledem k silnému proudu značně obtížné. Nakonec se mu podařilo dostat dítě na břeh a začít s kardiopulmonální resuscitací.

„Ještě než jsem skočil do vody, jsem volal na kolemjdoucí, aby zavolali pomoc,“ líčí Jan Andrš svůj čin. Brzy prý přijela policie a i hasiči, vzpomínal dnes Jan Andrš.

no images were found


[tiskovka]FOTO + INFO: VSČR[/tiskovka]

Inzerce