TOPlist

FOTO: Začalo to ujížděním kvůli přestupku, dvojice toho má na svědomí mnohem více

Ujížděli kvůli dopravnímu přestupku. Nakonec se ukázalo, že toho mají na svědomí mnohem víc.

V sobotu v podvečer ujížděl řidič osobního auta Audi před muži zákona kvůli tomu, že nerespektoval dopravní značku. Při tom dojel až do ulice K hádku v Praze, kde se spolujezdkyní zaparkovali a uzamkli auto a dali se na útěk se slovy „zdrhej, už slyším houkačky“. Toto jednání bylo velice podezřelé jednomu ze starousedlíků, který velice dobře věděl, že takové auto do jejich ulice nepatří. Proto o tomto podivném chování informoval prostřednictvím linky tísňového volání 158 policisty.

Na místo se sjelo hned několik hlídek policistů pohotovostní motorizované jednotky k pátrání po zmiňované dvojici. Díky podrobnému popisu policisté dvojici zanedlouho našli a zadrželi u tamního marketu. Muž (30) a žena (25) se nejprve tvářili, že vůbec nevědí, oč jde. To jim ale dlouho nevydrželo. Policisté u nich totiž zajistili luxusní telefon. O tom následně zjistili, že ho postrádá jeho oprávněný majitel od chvíle, kdy mu někdo vykradl ve středočeských Senohrabech jeho nemovitost. Z té mu krom tohoto telefonu odnesl ještě další věci v celkové hodnotě téměř půl miliónu korun.

Policisté se při rozhovoru s poškozeným dozvěděli, že mu pachatel, nebo pachatelé odcizili i čtvero luxusních hodinek v hodnotě několika stovek tisíc korun. A v tu chvíli sklapla pomyslná klec definitivně. Policisté totiž u zadržených dvoje tyto hodinky zajistili, by co víc, každému jednomu z nich v tu chvíli zdobily zápěstí ruky. Další věci pocházející z této krádeže našli „péjáci“ uvnitř odstavené Audiny. Ještě před předáním středočeským kolegům se dvojice doznala k nedávné krádeži vloupáním do domu v Říčanech a k vykradení několika zaparkovaných vozidel v hlavním městě. Na obvodní oddělení proto policisté pohotovostní motorizované jednotky dvojici převáželi pro podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V objasňování a prokazování tohoto a možná i dalšího protiprávního jednání už nyní pokračují středočeští kriminalisté.

Nutno zmínit, že zadržený není policistům vůbec neznámou osobou. Nejen, že má poměrně pestrý trestní rejstřík, ve kterém převažují delikty majetkového charakteru. „Péjáci“ ho navíc před několika týdny opakovaně řešili za jízdu pod vlivem návykových látek, konkrétně pervitinu. Stejně je na tom i mužova souputnice, která má vysloven dlouhodobý zákaz řízení motorových vozidel, taktéž pro jízdu pod vlivem drog.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce