TOPlist

FOTO: Za požár stohu na Novojičínsku mohou nejspíš děti

Policisté vyšetřují zahoření seníku v katastru obce Starý Jičín, ke kterému došlo 8.10.2013 v čase kolem 16 hodiny.

Majiteli areálu vznikla předběžná škoda ve výši půl milionu korun. Z dosavadního zjištění předpokládáme, že k zahoření došlo z důvodu manipulace s otevřeným ohněm nezletilci. Nicméně přesná příčina vzniku požáru ještě není zjištěna, vyšetřování nadále probíhá. Věc policisté vyšetřují s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Vyjádření HZS MSK:
Devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje od úterního podvečera (8.10.2013) v Novém Jičíně, místní části Janovice, u požáru oplechovaného skladu balíků slámy a volně ložené slámy. Požár se dosud obešel bez zranění. Po domluvě s majiteli se hořící sláma vyváží zemědělským nakladačem a na volné ploše ji hasiči dohašují.

Operační středisko hasičů bylo o požáru skladiště slámy o výšce zhruba deset metrů a půdorysu 30 x 15 metrů informováno v úterý odpoledne po půl páté.

Na místo vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje, společně s ní osm jednotek dobrovolných hasičů – Starý Jičín, Starý Jičín-Janovice, Starý Jičín-Jičina, Hodslavice, Suchdol nad Odrou, Mořkov, Kopřivnice a Příbor.

Hasiči budou odhadem hasit hořící stoh minimálně do zítřejšího večera, když po dohodě s majiteli se nechá část vyhořet. Příčinu vzniku požáru šetří na místě vyšetřovatel z HZS MSK.

no images were found

por. Mgr. Petr Gřes
tiskový mluvčí PČR

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

FOTO: HZS MSK + Hasiči Kopřivnice

Inzerce