TOPlist

FOTO: Za dealerem drog z Liberecka spadla pomyslná klec

Prvním úspěchem se mohou pochlubit liberečtí kriminalisté z pracovního týmu k řešení problematiky drogové kriminality, jejichž plně profesionální práce přinesla v nově vzniklém týmu „první výsledek“.

Kriminalistům se na základě intenzivního prověřování veškerých indicií a poznatků podařilo prokázat, dnes již obviněnému 23letému mladíkovi z Liberce, že v době od poloviny roku 2013 do současnosti, na různých místech Jablonecka a Liberecka prodal, nabídl nebo bezúplatně poskytl drogu pervitin, a to v celkovém množství 220g, čímž se obohatil nejméně o 220 tisíc korun.

V tomto období se také drogu pervitin pokusil sám vyrábět. Při provedené domovní prohlídce byly na místě kriminalisty zajištěny předměty sloužící k nelegální výrobě pervitinu.

Kriminalisté 23letého Liberečana zatkli počátkem dubna tohoto roku v odpoledních hodinách v Rochlicích na nádraží ČD, a to právě když prodával pervitin. Zatčení proběhlo velice rychle, bez nutnosti použití donucovacích prostředků. Muž se při zatýkání nebránil, ani nekladl odpor. Prodaný pervitin byl zajištěn a zaslán na odbornou expertízu k provedení odborné analýzy.

Vyšetřovatel v tomto týdnu zahájil trestní stíhání 23letého muže z Liberce, který se svým chováním dopustil přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Dále vyšetřovatel podal návrh na vzetí do vazby, toto bylo akceptováno a muž je stíhán vazebně. Pokud bude muž pravomocně odsouzen, hrozí mu až 10letý trest odnětí svobody.

Obviněný mladík, byl již za obdobnou trestnou činnost v minulosti podmíněně odsouzen, byl však amnestován, tudíž není v současné době považován za recidivistu. Jako zajímavost můžeme ještě uvést to, že mladík je silný narkoman a na pervitinu je již několik let závislý.

no images were found


[tiskovka]mjr. Jana Světlá
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce