TOPlist

FOTO: Z obchodního centra Nový Smíchov byl hlášen požár, jednalo se o kouř z restaurace

K obchodnímu centru Nový Smíchov na pražském Andělu vyjížděly ve čtvrtek dopoledne tři profesionální hasičské jednotky. Na místo zamířili hasiči ze stanice Smíchov, dále pak z pražské Centrály a Holešovic.

Z obchodního centra byl hasičům oznámen požár. „Na místo vyjelo větší množství hasičů zejména z důvodu, že se jedná o nákupní centrum s přítomností většího počtu lidí,“ uvedla mluvčí HZS Praha Pavlína Adamcová.

Hasiči po příjezdu prošli celý objekt. Z údajného požáru se vyklubal kouř vycházející z komínu restaurace. Všechny jednotky se tak mohly vrátit na své základny. Nikdo ze zákazníků centra nemusel být z objektu evakuován.

Na místě zasahovalo celkem 5 družstev HZS, 2 automobilové žebříky, vozidlo se speciálním zařízením Cobra a vyšetřovací skupina HZS Praha. A právě s vyšetřovateli hasičů se mohou lidé sejít a probrat s nimi otázky týkající se zjišťování příčin požárů.

„V sobotu opět proběhne na naší výstavě v Národním technickém muzeu Odpoledne s hasiči HZS hl. m. Prahy. Od 14:00 do 16:00h se mohou návštěvníci seznámit s postupem vyšetřování příčin vzniku požáru. Naši vyšetřovatelé okomentují koutek prevence a vyšetřování a lidé si budou moci prohlédnout např. pomůcky na odběr vzorků z místa požáru a zeptat se na některé již medializované požáry (tento týden bylo „výročí“ požáru na Výstavišti Holešovice). Hasiči s dýchacími přístroji, vyváděcí maskou a celou svou výbavou pak návštěvníkům umožní vyzkoušet si jejich „nádobíčko“ a protože jsou to také instruktoři preventivně výchovného programu Hasík, poučí přítomné o tom, jak se chovat při mimořádných událostech,“ dodala mluvčí Adamcová.

no images were found

Inzerce