TOPlist

FOTO: Výbuch zdemoloval rodinný dům a zranil majitele

V úterý 20. května 2014 krátce po půl druhé ráno byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen výbuch objektu v Cerhenicích v Zahradní ulici. Na místo byly vyslány jednotky HZS ze stanice Kolín s CAS 20 Tatra a CAS 27 Dennis. Následně bylo občany na tísňovou linku oznámeno zřícení rodinného domu.

Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a povolána další CAS 30 ze stanice Kolín a dobrovolné jednotky z Peček a Cerhenic. Na místo se dostavila také Policie ČR a vozidlo ZZS, vyrozuměny byly pohotovostní služby energetiků a plynařů. Hasiči si na pomoc přivolali i kynologa se psem na vyhledávání osob ze zřícených budov.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že jednopodlažní rodinný domek se zřítil a na několika místech jsou vidět hořící předměty. Hasiči okamžitě začali s vyhledáváním osob a s hašením požáru. Po asi pěti minutách byla v podstřešní části nalezena jedna osoba. Ihned byla vyhrabána z trosek, poskytnuta první pomoc a předána ZZS k dalšímu ošetření.

Na rozebírání trosek byl povolán nakladač ze stanice HZS Kutná Hora. Hasiči uhasili ohniska požáru a postupně rozebírali a odklízeli trosky domu.

Zatím se nepodařilo jednoznačně zjistit příčinu vzniku požáru s výbuchem. Pracujeme s několika verzemi – úmyslné jednání, technická závada plynového spotřebiče, nedbalost.

V dopoledních hodinách byl na místo povolán větší nakladač na odklízení trosek. V současné době (10.00 hodin) je částečně odklizeno první nadzemní podlaží, zbývají ještě podzemní prostory. Z okolních domů byla zraněna jen jedna osoba – pořezaná od okenních skel. Výbuchem je v okolí poškozeno asi 6 rodinných domů. Mají rozbitá okna, uvnitř domů poškozené dveře a střešní konstrukce.

Škoda na zdemolovaném objektu je předběžně odhadnuta na 2 miliony korun, škoda na okolní ch objektech se odhaduje na částku 1,5 milionu.

no images were found


[tiskovka]mjr. Ing. Josef Kudrna
HZS Středočeského kraje
FOTO: Policejní deník + HZS Středočeského kraje[/tiskovka]

Inzerce