TOPlist

FOTO: Výbuch v obytném domě v Havířově, den druhý

Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení přečinu obecné ohrožení z nedbalosti s hrozbou trestu odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Zatím neznámý pachatel v přesně nezjištěné době mohl za dosud nezjištěných okolností, zřejmě činností spojenou s rozvodem plynu či odběrným plynovým zařízením, zapříčinit únik zemního plynu. Nekontrolovatelný únik nasytil neobydlený byt, který po zážehové iniciaci, vzniklé z nezjištěných příčin, zapříčinil destruktivní výbuch. Žádná osoba nebyla usmrcena nebo zraněna, nicméně výbuchem byla způsobená značná škoda.
Psi pro suťové vyhledávání osob nepotvrdili přítommnost osob, totéž bylo vyloučeno termovizí. Pes specialista na vyhledávání nástražného výbušného systému podezřelé okolnosti na místě výbuchu, neoznačil. Příčina výbuchu zatím nebyla zjištěna, jednoznačně. S velkou mírou pravděpodobností je v souvislosti s únikem plynu.

Včera na místě byli kriminalisté služby kriminální policie, kriminalistický technik i specialista – chemik a policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava, kteří po celý den zajišťovali perimetr kolem domu. Během dne, společně s hasiči asistovali nájemnímkům zasaženého domu při zajištění jejich bytů. Lidé si z bytů brali osobní doklady, cennosti, peníze, léky a domácí zvířata. V noci, policisté speciální jednotky, střežili zasažený dům i jeho bezprostřední okolí, zejména dohlíželi na dodržení zákazu vstupu.

Během dnešního dne budou práce pokračovat. Na místo se dostaví speciální demoliční technika.

no images were found

por. Mgr. Zlatuše Viačková
tisková mluvčí PČR

FOTO: Martin Turke
Hasici.tv

Inzerce